Skandinaviško tipo


„Side Hung“
Galimi du variantai − su lango rankenėle arba kabliukais. Atsidaro standartiškai, į šoną, tačiau kryptis – išorė. Dėl saugumo dažniausiai komplektuojami stabdžiai, kad stipriai pučiantis vėjas netrankytų varstomos dalies ir stiklo. Varstoma dalis saugiai užfiksuojama.

Side Hung video »

 

„Top Hung“
Pasukame rankenėlę − langas atsifiksuoja, tada varstomą dalį stumiame į priekį, taip pat galima ją užfiksuoti ties 10 cm vėdinimo anga.

Top Hung video »

„Top sliding 90“
Pasukame rankenėlę − langas atsifiksuoja, varstomą dalį stumiant į priekį jos viršutinė dalis truputį slysteli žemyn. Šį langą galima atverti kiek mažiau nei „Top Hung“, tačiau užfiksavus vėdinimo padėtyje, turime dvi angas (viršuje ir apačioje), todėl patalpa vėdinsis kur kas geriau.

Top sliding 90 video »

„Top swing 180“
Ko gero, tobuliausias varstymo būdas. Pasukame rankenėlę − langas atsifiksuoja, varstomą dalį stumiant į priekį, jos viršutinė dalis slysta žemyn, o apatinė kyla į viršų − taip varstoma dalis verčiasi aplink horizontalią ašį. Tokiu būdu išsprendžiama stiklo valymo iš išorės problema, nes varstant ar valant šį langą, niekada nereikės nuimti gėlių nuo palangės, vėdinimas taip pat nebekels rūpesčių.

Top swing 180 video »

„Side Sliding 90“
Pasukame rankenėlę − langas atsifiksuoja, varstomą dalį stumiant į priekį, jos viena pusė slysteli kitos link (primena „Top Sliding 90“, tik vertikalioje padėtyje). Ją užfiksavus turime atvirą langą ir vėdinimo angą kitame krašte, per kurią yra galimybė prakišti šluostę ir valymas tampa patogesnis.

Side Sliding 90 video »